Tuż po wygranej ze Świątek zapadł werdykt ws. Navarro. WTA ogłasza ostateczną decyzję

Written by

in

W środę zobaczyliśmy pierwszy w tym roku mecz Igi Świątek na kortach trawiastych. Nasza reprezentantka zmierzyła się z Emmą Navarro, która w ubiegłym tygodniu dotarła do finału w Nottingham. Amerykanka zwyciężyła wczoraj po trzysetowej batalii i awansowała do najlepszej “8” WTA 500 w Bad Homburg. Tuż po zakończeniu tego spotkania zapadł werdykt ws. zawodniczki ze Stanów Zjednoczonych. Oficjalna informacja ukazała się także na stronie kobiecych rozgrywek.
Iga Świątek i Emma Navarro walczyły ze sobą o awans do ćwierćfinału WTA 500 w Bad Homburg

Iga Świątek i Emma Navarro walczyły ze sobą o awans do ćwierćfinału WTA 500 w Bad HomburgAnne-Christine POUJOULAT / AFP / Owen Hammond / NurPhoto / NurPhoto via AFPAFP

Tegoroczna rywalizacja na trawie nie rozpoczęła się zbyt dobrze dla Igi Świątek. Polka obrała tę samą ścieżkę, co w zeszłym roku i wybrała się na turniej WTA 500 w Bad Homburg. Nasza reprezentantka broniła punktów za finał sprzed 12 miesięcy. Z racji rozstawienia z “1”, 25-latka posiadała wolny los w pierwszej rundzie, w związku z czym przystąpiła do rywalizacji od drugiej fazy. Wczoraj walczyła z Emmą Navarro o ćwierćfinał. Amerykanka miała po swojej stronie pewną przewagę, bowiem rozegrała już wcześniej siedem spotkań na kortach trawiastych w sezonie 2026. W zeszłym tygodniu dotarła nawet do finału imprezy rangi “250” w Nottingham.

W pierwszym secie środowej batalii, Polka zmagała się z dużymi problemami przy własnym podaniu. Popełniła w sumie siedem podwójnych błędów serwisowych – jeden z nich przy setbolu. W drugim gra Raszynianki wyglądała już znacznie lepiej, przez co doprowadziła do decydującej partii. Niestety, zawodniczka z USA szybko uciekła z wynikiem w trzeciej odsłonie i “dowiozła” przewagę jednego breaka do końca. Ostatecznie to tenisistka ze Stanów Zjednoczonych zwyciężyła 7:5, 2:6, 6:3 i zameldowała się w ćwierćfinale niemieckich rozgrywek.

WTA przekazało komunikat ws. Emmy Navarro

Dla Świątek oznaczało to koniec przygody z tegoroczną edycją zmagań w Bad Homburg, a dla Navarro – wręcz przeciwnie. Wkrótce po spotkaniu Polki z Amerykanką, na stronie WTA opublikowano oficjalny plan gier na czwartek. Znalazła się w nim oczywiście Emma. Zawodniczka, która pokonała turniejową “1”, zagra w ćwierćfinale z Eleną-Gabrielą Ruse. Rumunka pokonała już w głównej drabince Lindę Noskovą oraz Annę Kalinską. Teraz postara się o kolejny triumf ze znacznie wyżej notowaną rywalką. Pojedynek Navarro – Ruse rozpocznie się nie przed godz. 15:30.

Czwartkowe rozgrywki w Bad Homburg otworzy debel z udziałem Alexandry Eali oraz Venus Williams. O godz. 11:00 powalczą z rozstawionym z “2” duetem Tereza Mihalikova/Olivia Nicholls. Po tym starciu, ale nie przed godz. 13:00, rozpocznie się pojedynek Naomi Osaki z Jekateriną Aleksandrową. Rosjanka wyeliminowała wczoraj mistrzynię Roland Garros – Mirrę Andriejewą. Ostatnie spotkanie na korcie centralnym wystartuje najwcześniej o godz. 17:00. Zobaczymy w nim potyczkę Karoliny Muchovej z Clarą Tauson.

W planie dnia zabrakło meczu Eliny Switoliny z Xinyu Wang – to dlatego, że Ukrainka wycofała się z rozgrywek z powodu kontuzji prawego biodra. Tym samym Chinka awansowała walkowerem do półfinału. W piątkowej batalii o miejsce w decydującym starciu zmierzy się z Osaką albo Aleksandrową.
Iga Świątek i Emma Navarro

Iga Świątek i Emma NavarroMARTIN KEEP / AFPAFP
Emma Navarro

Emma NavarroDAVID GRAY / AFPAFP
Zawodniczka tenisa w pomarańczowym stroju trzymająca rakietę, zaskoczona lub wzruszona, zakrywa usta ręką, w tle rozmyta publiczność stadionu.

Elena-Gabriela RusePAUL CROCKAFP

Tomasz Lorek: Jeśli Hubert Hurkacz ma wygrać jakiegoś Szlema, to takim miejscem jest Wimbledon

Comments

Leave a Reply