6:1 zamknęło mecz Fręch z Osaką. Teatr jednej aktorki w Bad Homburg

Written by

in

Magdalena Fręch i Naomi Osaka stoczyły ze sobą dwudniową rywalizację o awans do drugiej rundy WTA 500 w Bad Homburg. Wczoraj spotkanie zostało przerwane przez niekorzystną pogodę, przy stanie 5:4 dla Japonki. Dzisiaj Polka wznowiła mecz od własnego podania. W poniedziałek oglądaliśmy teatr jednej aktorki. Osaka dominowała na korcie centralnym i zwyciężyła 6:4, 6:1. Wiemy, z kim może zagrać o ćwierćfinał niemieckich zmagań.
Magdalena Fręch rywalizowała z Naomi Osaką o awans do drugiej rundy WTA 500 w Bad Homburg

Magdalena Fręch rywalizowała z Naomi Osaką o awans do drugiej rundy WTA 500 w Bad HomburgMUSTAFA YALCIN / ANADOLU / Anadolu via AFP / Foto Olimpik / NurPhoto / NurPhoto via AFPAFP

Magdalena Fręch z opóźnieniem weszła w tegoroczny sezon na kortach trawiastych. W normalnych okolicznościach Polka rywalizowałaby już od pierwszego tygodnia. Tymczasem z powodu kontuzji, której doznała w trakcie Roland Garros, wkroczyła do akcji dopiero od turnieju WTA 500 w Berlinie. Nasza reprezentantka przegrała w decydującej rundzie eliminacji z Shuai Zhang, ale mimo to dostała się do głównej drabinki jako szczęśliwa przegrana z kwalifikacji. W premierowej fazie uległa zawodniczce gospodarzy – Evie Lys.

Następnie tenisistka urodzona w Łodzi udała się do Bad Homburg, na imprezę tej samej rangi. Tutaj, po kilku wycofaniach, od razu uniknęła gry w eliminacjach. Piątkowe losowanie przyniosło jej jednak trudną rywalkę w pierwszej rundzie – trafiła bowiem na rozstawioną z “6” Naomi Osakę. W pierwotnym założeniu rozstrzygnięcie miało nastąpić już wczoraj, ale stało się inaczej. Japonka miała piłkę setową na 6:0, potem nastąpił zwrot akcji. Fręch wygrała cztery gemy z rzędu, po czym spotkanie przerwano z powodu niekorzystnej aury. Dokończenie zaplanowano na dziś, tuż po starciu Clary Tauson z Dianą Sznajder.

WTA Bad Homburg: Osaka i Fręch dokończyły mecz pierwszej rundy

Osaka wystartowała tak, jak podczas niedzielnej rozgrywki. Od razu próbowała wywrzeć presję na naszej reprezentantce. Naomi próbowała przejmować inicjatywę już po returnie. Szybko wypracowała sobie setbola i zdołała go wykorzystać. Po świetnym przyspieszeniu Japonki, Magdalena “wpakowała” piłkę w siatkę i dzięki temu set, zaledwie sześć akcji po wznowieniu rywalizacji, trafił na konto turniejowej “6” rezultatem 6:4.

Czterokrotna mistrzyni imprez wielkoszlemowych nie spuszczała z tonu na starcie drugiej odsłony. Błyskawicznie zrobiło się 3:0 dla Osaki. W trakcie czwartego rozdania Fręch posłała asa przy stanie 30-30, miała piłkę na premierowe “oczko” w drugim secie. Mimo to i tak doszło do przełamania, bowiem później Naomi zgarnęła trzy punkty z rzędu. Tuż przed zmianą stron Polka posiadała break pointa, ale znów kluczowe akcje wpadały na konto turniejowej “6”.

Japonka znajdowała się w tym momencie o jeden gem od zwycięstwa. Dopiero wtedy Magdalenie udało się przerwać korzystną passę przeciwniczki. Po sześciu “oczkach” z rzędu dla Osaki, nasza reprezentantka zdołała powiększyć swój dorobek. Na więcej Naomi nie pozwoliła. W trakcie siódmego rozdania rozstawiona zawodniczka wykorzystała atut nowych piłek i zamknęła rywalizację wynikiem 6:4, 6:1. Tym samym Magdalena zakończyła już swój udział w turnieju i może się udać na Wimbledon. Z kolei Japonka czeka już w drugiej rundzie WTA 500 w Bad Homburg na zwyciężczynię meczu Alexandra Eala – Elise Mertens.
Tenisistka w pomarańczowym stroju odbija piłkę rakietą podczas meczu na korcie tenisowym.

Naomi OsakaFILIPPO MONTEFORTEAFP
Kobieta w sportowym stroju z widocznym logiem Reebok, uśmiechnięta, z opaską na głowie i długim, splecionym warkoczem dynamicznie odchylonym w bok, tło rozmyte w niebieskich odcieniach.

Magdalena FręchPatrick HAMILTONAFP
tenisistka w niebieskiej koszulce wykonująca zamach rakietą tenisową, skupiona podczas gry na tle jednolicie niebieskiego kortu

Alexandra EalaAl BelloAFP

Daniel Altmaier – Frances Tiafoe. Skrót meczu.

Comments

Leave a Reply