Wiadomość o Wiktorowskim przed Wimbledonem. WTA puszcza przekaz w świat

Written by

in

Wielkoszlemowy Wimbledon już jawi się na tenisowym horyzoncie. Wciąż trwają jednak jeszcze także przygotowania do londyńskiej imprezy. W Bad Homburg nadszedł czas półfinałowych pojedynków. W jednym z nich wystąpi Naomi Osaka, która po ostatnim meczu zabrała głos na temat trenera Tomasza Wiktorowskiego. Jej wypowiedź poniósł w świat oficjalny portal WTA. A przedstawiona przez reprezentantkę Japonii wiadomość jest jednoznaczna.
Tomasz Wiktorowski i Naomi Osaka na zdjęciu; trener instruuje tenisistę na korcie, obaj z rakietami.

Na zdjęciu Tomasz Wiktorowski i Naomi OsakaWojciech KUBIK/East News / Rex Features/East News (ZUMA Press Wire/Shutterstock)East News

Po Rolandzie Garrosie – na którym dotarła do 1/8 finału, przegrywając w dwóch setach z Aryną Sabalenką – Naomi Osaka obrała taką samą strategię, co Iga Świątek, startując w ramach przygotowań do Wimbledonu jedynie w turnieju WTA w Bad Homburg.

Tylko że o ile była podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego zatrzymała się już na pierwszej “przeszkodzie”, przegrywając w pierwszy meczu z reprezentantką Stanów Zjednoczonych Emmą Navarro, tak jego obecna zawodniczka w swoim premierowym spotkaniu wyeliminowała inną Polkę – Magdalenę Fręch. A teraz, po wczorajszym triumfie 6:2, 6:2 nad Jekateriną Aleksandrową jest już w półfinale, w którym zmierzy się z Chinką Wang Xinyu.

Naomi Osaka wprost o Tomaszu Wiktorowskim. Oto, czego dokonał

Wróćmy jednak do boju byłej liderki światowego rankingu z Rosjanką, po którym padły znamienne słowa. Naomi Osaka nigdy nie była bowiem – delikatnie mówiąc – specjalistką od nawierzchni trawiastej. Dość powiedzieć, że dopiero drugi raz w karierze zdołała dotrzeć na niej do półfinału. Poprzedni raz taka sytuacja miała miejsce w Nottingham w 2018 roku.

Japonka jednak powoli czuje się coraz lepiej w tym elemencie tenisowego rzemiosła i poprawia swoje umiejętności oraz samo rozumienie gry. A to – jak sama przyznała – zasługa wspomnianego już Tomasza Wiktorowskiego. Jej wypowiedź na temat Polaka cytuje oficjalny portal WTA.

– Wciąż staram się iść do przodu. Mam swój cel, by rozegrać jak najwięcej spotkań, więc mam nadzieję, że uda mi się to kontynuować – powiedziała Naomi Osaka. I dodała:

Oczywiście, nie mogę powiedzieć, że mam duże doświadczenie gry na trawie, ale teraz czuję się naprawdę dobrze. Tomasz pomaga mi znacznie lepiej rozumieć trawę, więc na tym etapie czuję się bardzo pewna siebie

Mężczyzna w średnim wieku o siwych włosach i brodzie siedzi za stołem, ubrany w koszulkę w odcieniach zieleni, tło rozmyte z ciemnym banerem.

Tomasz WiktorowskiFoto Olimpik/Nur PhotoAFP
Trener w zielonej koszulce obserwuje tenisistkę podczas treningu na tle niebieskiej kurtyny; tenisistka ubrana w jasną koszulkę i czapkę trzyma rakietę tenisową.

Tomasz Wiktorowski i Iga ŚwiątekMatthew StockmanAFP
Tenisistka ubrana w granatowy strój sportowy wykonuje dynamiczne uderzenie rakietą tenisową, piłka znajduje się tuż przed nią, a całość odbywa się na zielonym korcie tenisowym.

Naomi OsakaMinas Panagiotakis / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFPAFP

Maja Chwalińska: Nie jestem przesądna, trenerzy już tak. Od trzech tygodni codziennie jedzą…

Comments

Leave a Reply